اهدای قریب به 200 عنوان کتب تخصصی رشته عمران توسط خانواده زنده یاد پروفسور فرید به واحد اهر

f03بیش از دویست عنوان کتاب و یافته و تحقیقات تخصصی توسط جواد فرید فرزند ارشد زنده یاد "پروفسور یداله فرید پدر جغرافیای نوین ایران" به کتابخانه مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر اهدا شد.

جواد فرید در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا در اهر هدف از این اقدام خدا پسندانه را ترویج فرهنگ تحقیق و پژوهش و اهدای اینگونه کتابهای نایاب به مراکز معتبر علمی برای برای بهره مندان علاقمندان تحقیق و پژوهش ذکر کرد.

وی گفت: این سومین مجموعه اهدایی کتاب های تخصصی خانواده پروفسور فرید به کتابخانه مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر می باشد که بیش از این نیز کلیه کتاب ها و جزوه های زنده یاد پروفسور فرید در حوزه جغرافیا را جهت بهره مندی اساتید و دانشجویان تقدیم شده بود و در مرحله دوم نیز کلیه دستنوشته ها و جزوات تخصصی را تحویل کتابخانه واحد اهرشده بود.

فرزند ارشد پرفسور فرید افزود: به جهت علاقه خاص مرحوم پدرم به این دانشگاه که رشته جغرافیا و مجله فضای جغرافیا از یادگارهای وی دراین دانشگاه می باشد در مرحله سوم نیز اهدای مجموعه کتاب های تخصصی خودم در رشته مهندسی عمران می باشد که تعداد 57 عنوان کتاب مرجع نایاب به زبان فارسی در زمینه مهندسی سازه، مهندسی زلزله، تحلیل سازه ها.... و قسمتی دیگر کتابها و جزوه های مجلد شده به زبان های انگلیسی، فرانسه و فارسی در زمینه های الاستیمیته، پلاستیسیته، آنالیز به روش اجزای محدود(Finite Elemeut) محاسبات ماتریسی و رایانه ای سازه ها، طراحی سازه های بتنی و فولادی و طراحی در برابر زلزله به تعداد 83 عنوان بشمرد.

مهندس جواد فرید همچنین افزود: در جهت استفاده دانشجویان و علاقه مندان این رشته تعداد 34 زونکن حاوی کپی کتاب ها و نشریات فنی به زبان انگلیسی در زمینه سازه های پیش ساخته(طراحی، اجرا، جزئیات اجرایی)، مهندسی زلزله، سازه های فولادی و بتنی و مجموعه مقالات تخصصی کنفرانس های مختلف علمی در این رشته را تقدیم کتابخانه مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر نموده ام تا برای پروژه های تحقیقاتی اساتید و دانشجویان منابع معتبر در دسترس باشد.

وی در پایان افزود: همچنین کلیه کتابهای تخصصی در زمینه مهندسی برق، مخابرات، برنامه ریزی و مهندسی به تعداد 30 عنوان مربوط به فرزندم را نیز تقدیم دانشگاه شد.

این مهندس پیشکسوت آذربایجان شرقی اظهار امیدواری کرد کتب، جزوات و پروژه های تحقیقاتی اهدایی به این دانشگاه که اکثرا از کتب نایاب ومرجع و کپی از کتابهای خارجی است بتواند قسمتی از منابع برای فعالیت های علمی و پژوهشی اعضای هیئت علمی، اساتید و پژوهشگران و دانشجویان مورد استفاده قرار گیرد.


 

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد

TelegraminstagramSoroushFacebook

ThumbnailViewer