پارک علم و فناوری در دانشگاه آزاد اسلامی اهر راه‌اندازی می‌شود

A.Salimi.Shamloooبه گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از اهر، علی سلیمی در آیین تجلیل از پژوهشگران برتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر اظهار کرد: به‌زودی پارک علم و فناوری منطقه اهر و ارسباران در محل این واحد دانشگاهی راه‌اندازی می‌شود.

 وی افزود: ایجاد این مراکز فرصتی مناسب برای حمایت از دانشجویان و استادان خلاق و پژوهشگر در تبدیل ایده‌ها به تولید بوده و حمایت از طرح‌هایی که قابلیت اجرایی و عملیاتی دارند از برنامه‌های این مرکز مستقر در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر خواهد بود.

 رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر با توجه به فعالیت ۱۰۰ باب آزمایشگاه و کارگاه مجهز به فناوری‌های نوین در این واحد دانشگاهی گفت: این امر فرصتی مناسب برای استفاده از ظرفیت‌ها برای پروژه‌های تحقیقاتی و پژوهشی استادان، دانشجویان و نخبگان است.

 سلیمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر را دومین واحد دانشگاهی بعد از دانشگاه آزاد اسلامی تبریز عنوان کرد و ادامه داد: امکانات مناسب آموزشی، پژوهشی، رفاهی و فرهنگی و استادان باتجربه، این واحد دانشگاهی را به یکی از مراکز علمی معتبر در استان تبدیل کرده است. در یک سال گذشته ۲۹ مقاله ISI و ۳۳ مقاله علمی – پژوهشی و ۱۴ مقاله معتبر غیر ISI در مجلات مختلف علمی این واحد دانشگاهی چاپ شده و سه طرح پژوهش داخلی و یک طرح برون دانشگاهی در حال اجراست.

وی فعالیت ۱۳ انجمن علمی با مشارکت دانشجویان در دانشگاه، فعالیت سه مجله فضای جغرافیا، هوش مصنوعی در برق و کاربرد شیمی در محیط‌زیست، تألیف ۱۶ عنوان کتاب، سه اختراع و فعالیت ۴۷ نفر از استادان و دانشجویان نخبه در باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان را از دیگر اقدامات انجام‌شده دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر در حوزه پژوهش عنوان کرد.

وی از آمادگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر برای همکاری‌های بین بخشی و اجرای پروژه‌های تحقیقاتی در راستای توانمندسازی ادارات در حوزه‌های پژوهشی برشمرد.

به گزارش آنا، در پایان این مراسم از چنگیز احمدی‌زاده از گروه علوم پایه، هادی سلطانی از گروه فنی مهندسی، مریم محمدزاده گروه علوم انسانی به‌عنوان پژوهشگران برگزیده هیئت علمی و مهدی خضوعی کارمند برگزیده حوزه پژوهشی، علیرضا فریدونی دانشجوی پژوهشگر برگزیده و هادی ایلغمی دانشجوی برگزیده باشگاه پژوهشگران معرفی شدند.
https://ana.press/i/549515

 

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد

TelegraminstagramSoroushFacebook

ThumbnailViewer