زمینه اشتغال فارغ‌التحصیلان روانشناسی در چه سازمان‌هایی فراهم است؟

Ravanمدیر گروه روانشناسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر زمینه اشتغال فارغ‌التحصیلان رشته روانشناسی در سازمان‌های مختلف را تشریح کرد و گرایش دانشجویان دیگر رشته‌ها به این رشته را قابل توجه دانست.


مهدی آقاپور در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا در اهر درباره بازار کار و زمینه اشتغال فارغ‌التحصیلان رشته روانشناسی اظهار کرد: فارغ‌التحصیلان این رشته در آموزش‌ و پرورش، بهداشت و درمان، بیمارستان‌ها، قوه قضائیه، سازمان زندان‌ها و مراکز بهزیستی از فرصت‌های شغلی خوب و بالایی برخوردار هستند.
وی افزود: رشته روانشناسی به‌دلیل داشتن زمینه کارآفرینی و خوداشتغالی قابلیت لازم را بعد از دوره کارشناسی ارشد برای اقدام به کسب پروانه اشتغال به‌منظور راه‌اندازی مرکز مشاوره، مرکز ازدواج و خانواده و دفتر خدمات روان‌شناختی و مشاوره از سازمان روانشناسی، وزارت ورزش و جوانان و بهزیستی دارد.
مدیر گروه روانشناسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر گفت: با توجه به تشکیل سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره و کمیسیون‌های مختلف درباره صدور پروانه به فارغ‌التحصیلان رشته روان‌شناسی برای تأسیس مراکز درمانی و روان‌شناسی اشتیاق دانشگاه‌ها برای راه‌اندازی رشته روان‌شناسی و گرایش‌های روان‌شناسی افزایش یافته و گرایش دانشجویان حتی از دیگر رشته‌ها هم به این رشته قابل توجه است.
آقاپور اضافه کرد: واحد دانشگاهی اهر به‌عنوان بزرگ‌ترین مرکز آموزش عالی شمال شرق آذربایجان شرقی، علاوه بر استادان مجرب، باسابقه و فضای مناسب آموزشی در رشته روانشناسی دارای آزمایشگاه مجهز برای آموزش عملی و بالینی بوده که امکان فراگیری بهتر و عملی را برای دانشجویان فراهم کرده و اکنون امکان ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی روانشناسی و کارشناسی ارشد با گرایش عمومی و بالینی در این واحد دانشگاهی فراهم شده است.
http://ana.ir/i/5222088

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد

TelegraminstagramSoroushFacebook

ThumbnailViewer