کمک «مهندسی پزشکی» به پزشکان در تشخیص و درمان/ رشته‌ای که گام در دنیای فناوری نهاده است

Hoseyniمدیر گروه رشته مهندسی پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر گفت: مهندسی پزشکی یکی از تازه‌ترین رشته‌هایی است که گام به عرصه دنیای فناوری جهانی نهاده است تا پزشکان را در تشخیص و درمان یاری دهد.

دکتر سید‌حسین حسینی‌نژاد در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا در اهر درباره مزایا و محاسن و بازار کار رشته مهندسی پزشکی اظهار کرد: مهندسی پزشکی یکی از تازه‌ترین رشته‌هایی است که گام به عرصه دنیای فناوری جهانی نهاده و به این منظور شکل گرفته تا پزشکان را در تشخیص و درمان یاری دهد.

مدیر گروه رشته مهندسی پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر افزود: در این واحد دانشگاهی گرایش بیوالکتریک مهندسی پزشکی که یکی از بهترین و پرکاربردترین گرایش‌های این رشته است، در مقطع کارشناسی پیوسته دایر بوده و علاقه‌مندان به تحصیلات تکمیلی می‌توانند در همین دانشگاه به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد این رشته اقدام کنند.
عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر امکانات آزمایشگاهی و عملی این واحد دانشگاهی را یادآور شد و به آنا گفت: این دانشگاه به‌لحاظ فضا و تجهیزات مناسب آزمایشگاهی مرتبط با مهندسی پزشکی، بین واحد‌های دانشگاهی استان آذربایجان‌‌شرقی موقعیت منحصربه‌فردی داشته و با دارابودن استادان با‌تجربه، جزء دانشگاه‌های موفق در این رشته است.

حسینی‌نژاد بیان کرد: بیشتر دروس رشته مهندسی کامپیوتر به‌صورت عملی و در قالب پروژه‌های اجرایی با دانشجویان کار می‌شود و با این شیوه دانشجویان مفاهیم بحث شده در کلاس را به‌صورت عملی مشاهده کرده و نتایج را بسیار مناسب درک کنند.

وی در مورد آینده شغلی و بازار کار رشته مهندسی پزشکی اظهار کرد: فارغ‌التحصیلان رشته مهندسی پزشکی در‌صورت دارا بودن مدارک کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری می‌توانند برای ورود به شغل مهندسی پزشکی اقدام کنند و در مراکز تحقیقاتی از جمله موسسه استاندارد، بنیاد مستضعفان و جانبازان، مرکز تحقیقات وزارت دفاع و سایر مراکز تحقیقاتی، وزارت بهداشت، وزارت فرهنگ و آموزش عالی، وزارت صنایع، سازمان تامین اجتماعی، بیمارستان‌های دولتی و خصوصی، شرکت‌ها یا کارخانه‌های تولید کننده انواع وسایل، تجهیزات و دستگاه‌های پزشکی فعالیت کنند
http://ana.ir/i/520298

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد

TelegraminstagramSoroushFacebook

ThumbnailViewer