فرصت‌های شغلی و بازار کار رشته تربیت‌بدنی و علوم ورزشی کدام هستند؟

T.Badaniمدیر گروه تربیت‌بدنی دانشگاه آزاد اسلامی اهر فعالیت و همکاری در باشگاه‌های ورزشی در رشته‌های مختلف در قالب مربی، مشاور و مدیر ورزشی و مربیگری را بخشی از فرصت‌های شغلی رشته تربیت‌بدنی و علوم ورزشی برشمرد.

ساجد پورحسن در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا در اهر درباره فرصت‌های شغلی و بازار کار رشته علوم ورزشی و تربیت‌بدنی اظهار کرد: ازجمله فرصت‌های شغلی و بازار کار رشته تربیت‌بدنی استخدام در آموزش و پرورش به‌عنوان معلم ورزش و دبیر ورزش(با توجه به نیاز شدید منطقه و کل کشور)، استخدام در ادارات ورزش و جوانان به‌عنوان کارشناس تربیت‌بدنی، استخدام در حوزه تربیت‌بدنی و فعالیت‌های فوق‌برنامه وزارتخانه‌ها و سازمان‌های مختلف دولتی و خصوصی کشور است.

مدیر گروه تربیت‌بدنی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر فعالیت و همکاری با باشگاه‌های ورزشی دولتی و خصوصی در رشته‌های مختلف ورزشی در قالب مربی، مشاور و مدیر ورزشی، مربیگری رشته‌های مختلف ورزشی و همکاری با فدراسیون‌ها و هیئت‌های ورزشی با عنوان مربی ورزشی و همکاری با فدراسیون‌ها و هیئت‌های ورزشی به‌عنوان داور مسابقات ورزشی را از دیگر فرصت‌های شغلی رشته تربیت‌بدنی عنوان کرد.

پورحسن، مشاوره در ساخت سالن‌های مختلف ورزشی و استخر شنا و مدیریت این مجموعه‌ها، مشاوره و مدیر برنامه ورزشکاران حرفه‌ای و نیمه‌حرفه‌ای، مشاور ورزشی سازمان‌های مختلف دولتی، تأسیس باشگاه ورزشی در رشته‌های مختلف ورزشی را ازجمله فرصت‌های شغلی رشته تربیت‌بدنی و علوم ورزشی برشمرد.

وی درباره امکان تحصیل در رشته تربیت‌بدنی از مقطع کاردانی تا دکتری برای علاقه‌مندان به آنا گفت: این رشته در مقطع کاردانی و کارشناسی به‌صورت عمومی و در مقاطع ارشد و دکتری دارای پنج گرایش مختلف است. فارغ‌التحصیلان همه رشته‌های دبیرستانی، شاخه نظری مقطع دبیرستان شامل ریاضی فیزیک، علوم تجربی و علوم انسانی و شاخه‌های فنی حرفه‌ای و کاردانش می‌توانند در این رشته ثبت‌نام و وارد دانشگاه شده و ادامه تحصیل دهند.

مدیر گروه تربیت‌بدنی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر رشته تربیت‌بدنی را رشته‌ای جذاب و پرطرفدار ذکر کرد و ادامه داد: اکنون این رشته در مقطع کاردانی تربیت‌بدنی و کارشناسی تربیت‌بدنی، علوم ورزشی با گرایش مدیریت و برنامه‌ریزی تربیت‌بدنی در این واحد دانشگاهی دائر بوده و علاقه‌مندان بدون هیچ محدودیتی می‌توانند به ثبت‌نام اقدام کنند.

پورحسن با بیان سابقه ایجاد رشته تربیت‌بدنی در واحد اهر مطرح کرد: سال ۱۳۸۶ دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر با ورودی ۳۳ نفره در مقطع کارشناسی و سه اعضای هیئت علمی این رشته را آغاز کرد و از سال ۱۳۸۶ به بعد با تلاش‌های انجام‌شده در مقاطع مختلف کاردانی، کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی پیوسته توسعه داد. از سال ۱۳۹۴ نیز در مقطع کارشناسی ارشد در رشته مدیریت ورزشی به دانشجو جذب اقدام کرده است.

وی با اعلام اینکه تاکنون بیش از ۵۰۰ دانش‌آموخته دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر در رشته تربیت‌بدنی فارغ‌التحصیل شده و جذب بازار کار شده‌اند، تبیین کرد: اکنون گروه تربیت‌بدنی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر با بیش از ۱۰۰ دانشجوی تخصصی تربیت‌بدنی در مقاطع مختلف تحصیلی، چهار عضو هیئت علمی و ۱۰ استاد حق‌التدریس به فعالیت‌های علمی آموزشی خود ادامه می‌دهد.

مدیر گروه تربیت‌بدنی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر توضیح داد: ازجمله گرایش‌های مختلف رشته تربیت‌بدنی و علوم ورزشی در مقاطع ارشد و دکتری، مدیریت و برنامه‌ریزی ورزشی، فیزیولوژی و تغذیه ورزشی، روانشناسی ورزشی، طب ورزشی(آسیب‌شناسی و حرکات اصلاحی درمانی) و بیومکانیک ورزشی (مهندسی ورزشی) است.

پورحسن با تشریح امکانات و تجهیزات تخصصی گروه تربیت‌بدنی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر خاطرنشان کرد: این واحد دانشگاهی دارای مجتمع ورزشی با پیشرفته‌ترین و به‌روزترین امکانات رشته‌های مختلف ورزشی شامل سالن چندمنظوره بدنسازی، کشتی، ژیمناستیک، تنیس روی میز، ورزش‌های رزمی و آزمایشگاه تخصصی مجهز به پیشرفته‌ترین دستگاه‌های تخصصی در این حوزه بوده که برای فعالیت‌های ورزشی و علمی پژوهشی در اختیار دانشجویان است.

http://ana.ir/i/519803

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد

TelegraminstagramSoroushFacebook

ThumbnailViewer