اشتغال ۶۰۰ دانش‌آموخته مهندسی شیمی دانشگاه آزاد اسلامی اهر در صنایع/مجهزترین آزمایشگاههای شیمی در واحد اهر

m.maherمدیر گروه رشته مهندسی شیمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر گفت: ۶۰۰ دانش‌آموخته این واحد دانشگاهی در صنایع مختلف مانند نفت، مواد آرایشی، بهداشتی، صنایع غذایی، دارویی و ... مشغول به‌کار شده‌اند.
دکتر بهناز معمارماهر در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا در اهر با معرفی ویژگی‌ها و مزایای رشته مهندسی شیمی، درباره آینده شغلی فارغ‌التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر اظهار کرد: تاکنون بیش از ۶۰۰ نفر از دانشجویان در مقطع کارشناسی رشته مهندسی شیمی از این واحد دانشگاهی فارغ‌التحصیل و در صنایع مختلف نفت، مواد آرایشی، بهداشتی، صنایع غذایی، دارویی و ... مشغول به‌کار شده‌اند.
وی درباره ادامه تحصیل فارغ‌التحصیلان مقطع کارشناسی این رشته افزود: اکنون در مقطع ارشد در چهار گرایش فرآیند، مهندسی پلیمر، مهندسی بیوتکنولوژی، مهندسی ایمنی، بهداشت و محیط‌زیست HSE و در مقطع دکتری رشته مهندسی شیمی امکان تحصیل برای علاقه‌مندان تحصیلات تکمیلی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر فراهم شده است.
مدیر گروه رشته مهندسی شیمی دانشگاه آزاد اسلامی اهر در معرفی رشته مهندسی شیمی به آنا گفت: این رشته شاخه‌ای از مهندسی است که از اصول شیمی، فیزیک، ریاضیات، زیست‌شناسی و اقتصاد برای استفاده مؤثر، تولید، طراحی، انتقال و تبدیل انرژی و مواد استفاده می‌کند.
به گفته وی، مهندسان شیمی می‌توانند با استفاده از فناوری نانو و نانومواد در آزمایشگاه تا فرآیندهای صنعتی در مقیاس بزرگ مواد شیمیایی، مواد اولیه، سلول‌های زنده و میکروارگانیسم‌ها، انرژی را به اشکال مختلف و به محصولات مفید و قابل استفاده در زمینه‌های مختلف تبدیل کنند.
معمارماهر اضافه کرد: مهندسان شیمی در بسیاری از جنبه‌های طراحی و بهره‌برداری از کارخانه، ازجمله ارزیابی ایمنی و خطر، طراحی و تجزیه‌ و تحلیل فرآیند، مدل‌سازی، مهندسی کنترل، مهندسی واکنش شیمیایی، مهندسی هسته‌ای، مهندسی بیولوژیک، مشخصات ساخت‌وساز و دستورالعمل‌های عملیاتی نقش بی‌بدیل و تأثیرگذار دارند.
این مسئول با بیان امکانات و تجهیزات آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر ازجمله آزمایشگاه‌های پلیمر، فرآیند، عملیات واحد، حرارت و مکانیک سیالات عنوان کرد: آزمایشگاه‌های فعال این واحد دانشگاهی جزء آزمایشگاه‌های تخصصی و منحصربه‌فرد این رشته در آذربایجان شرقی است که علاوه بر بهره‌مندی دانشجویان این واحد دانشگاهی از آزمایشگاه‌ها، سایر واحدهای دانشگاهی و مراکز تولیدی و صنعتی مرتبط می‌توانند در قالب همکاری‌های بین‌بخشی از آن استفاده کنند.

http://ana.ir/i/519483

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد

TelegraminstagramSoroushFacebook

ThumbnailViewer