رشته شیمی پرکاربرد در کارخانجات، طرح‌های تولیدی و صنعتی

shimiرشته شیمی پرکاربرد در کارخانجات، طرح‌های تولیدی و صنعتی

مدیر گروه رشته شیمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر گفت: رشته شیمی بازار کار مناسبی برای فارغ‌التحصیلان این رشته در کارخانجات و طرح‌های تولیدی و صنعتی دارد.
لیلی رحیمی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا در اهر اظهار کرد که رشته شیمی جزء معدود رشته‌هایی است که بازار کار مناسب برای فارغ التحصیلان در طرح‌های تولیدی و صنعتی مرتبط با شیمی دارد.
وی افزود: هر مجتمع تولیدی صنعتی و کارخانه مرتبطی که دایر می‌شود بر اساس قوانین سازمان استاندارد کشور، حضور کارشناس شیمی در بخش کنترل کیفیت کالاهای ساخته شده اجباری است.
عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر وجود رشته شیمی با گرایش شیمی کاربردی در مقطع کارشناسی این دانشگاه را یادآور شد و گفت: بعد از فارغ‌التحصیلی دانشجویان در مقطع کارشناسی برای ادامه تحصیل آنان در مقاطع بالاتر نیز با راه‌اندازی رشته شیمی در مقطع کارشناسی ارشد در گرایش‌های شیمی کاربردی، شیمی آلی، فیتوشیمی و شیمی دارویی برای علاقه‌مندان تحصیل در این رشته در این واحد دانشگاهی تمهیدات لازم اندیشیده شده است.
مدیر گروه رشته شیمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر وجود استادان مجرب و باسابقه در این رشته و در کنار آن امکانات و تجهیزات آزمایشگاهی پیشرفته و متناسب با فناوری روز را از قابلیت‌های این دانشگاه برای فعالیت آموزشی و پژوهشی دانشجویان ذکر کرد.
این استاد شیمی افزود: اکنون دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر با پیشرفته‌ترین تجهیزات و دستگاه‌های شیمی منحصربه‌فرد در آزمایشگاه شیمی یکی از قطب‌های شیمی شمال‌غرب کشور به‌شمار می‌رود.
رحیمی با توجه به تجهیزات آزمایشگاه‌های شیمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر به آنا گفت: این واحد دانشگاهی با داشتن دستگاه‌هایی از جمله
FT-IR،CHNSO،GC-MS، HPLC-Analytical, HPLC-preparative، UV، Atomic Absorption
و سایر دستگاه‌های شیمی از قوی‌ترین آزمایشگاه‌های کشور است.
مدیر گروه شیمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر افزود: فارغ‌التحصیلانی که سطح علمی خوبی داشته و کار با دستگاه‌های آزمایشگاهی را آموخته باشند، می‌توانند سریع وارد بازار کار شیمی شوند.
این استاد دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر اظهار کرد: رشته شیمی کاربردی مرز بین رشته‌های شیمی محض و مهندسی شیمی است که فارغ‌التحصیلان آن می‌توانند در صنایع مختلف شیمیایی مانند شرکت‌های داروسازی، چرم، پلیمر، صنایع‌غذایی، کارخانجات پتروشیمی، پلاستیک، لاستیک، رنگ و رزین، شوینده، صنایع‌معدنی، تصفیه آب و پساب، الیاف مصنوعی، بهداشتی و آرایشی، کشاورزی، صنایع گاز، صنایع تولید لوازم خانگی، رنگ‌های طبیعی و ... عهده‌دار مسئولیت هدایت آزمایشگاه‌ها شوند.
مدیر گروه رشته شیمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر بیان کرد: علم شیمی زیربنای رشته‌های مختلف مانند بیولوژی، پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، کشاورزی و ... است.
http://ana.ir/i/516919

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد

TelegraminstagramSoroushFacebook

ThumbnailViewer