تاریخچه دانشگاه آزاد اسلامی مرکز هوراند


تاریخچه دانشگاه آزاد اسلامی مرکز هوراند:

دانشگاه آزاد اسلامی مرکز هوراند در سال 1385 با همت اهالی شریف و نماینده محترم شهرستان کلیبر-خدافرین-هوراند در مجلس شورای اسلامی جناب آقای ارسلان فتحی پور به ریاست آقای ارشد بیانی با جذب 35 نفر دانشجو در رشته برق الکتروتکنیک، مقطع کاردانی پیوسته زیر نظر واحد کلیبر تاسیس گردید.
در سال 1386 رشته های حسابداری و امور مالی و مالیاتی در مقطع کاردانی ناپیوسته تصویب، و اقدام به جذب دانشجو در رشته های مزبور گردید.
در سال 1387 با اجاره ساختمان اوقاف و امور خیریه شهرستان تبریز واقع در خیابان امام خمینی هوراند فضای مناسبی برای فعالیت های آموزش و اداری خود ایجاد، و سیستم آموزشی سیدا 4 و سیستم مالی در دانشگاه راه اندازی گردید.
در سال 1388 رشته کامپیوتر- نرم افزار تصویب و دانشجویان علاقمند به رشته کامپیوتر توانستند در دانشگاه آزاد اسلامی مرکز هوراند مشغول به تحصیل شوند. همچنین آقای کیقباد دانشیان در مورخه 02/10/1388 به ریاست دانشگاه تعیین گردید.
در مورخه 03/04/1389 دانشگاه آزاد اسلامی مرکز هوراند طبق صورتجلسه ای با حضور مسئولان ارشد واحد کلیبر و اهر از واحد کلیبر منفک شده و زیر نظر واحد اهر قرار گرفت.در سال 1390 با عنایت به نامه نماینده محترم شهرستان اهر جناب آقای مسعودی ریحان به ریاست عالیه دانشگاه آزاد جناب آقای دکتر جاسبی با جذب دانشجو در 3 رشته حسابداری، برق الکترونیک، و کامپیوتر- نرم افزار در مقطع کارشناسی پیوسته به صورت آزمونی موافقت به عمل آمد.
در سال 1390 اینترنت پر سرعت ( IDSL ) در دانشگاه راه اندازی و همچنین دانشگاه مجهز به سیستم اتوماسیون اداری ( paperless ) گردید.
دانشگاه آزاد اسلامی مرکز هوراند در حال حاضر با 67 نفر دانشجو در مقاطع کارشناسی و کاردانی به فعالیت خود ادامه می دهد که انتظار می رود با حمایت ریاست محترم واحد اهر و سایر مسئولان ذیربط و نماینده محترم منطقه هوراند و مسئولان زحمت کش بخش هوراند در راستای ارتقای کمی و کیفی مرکز آموزشی هوراند گام های موثری برداشته شود و بارغه های امید رشد و توسعه در جمیع حوزه های مرتبط با دانشگاه از ناحیه تشکیل پرونده هیئت علمی ، تامین زمین مناسب جهت تاسیس ساختمان آموزشی و اداری در این مرکز در پرتو همت و تلاش تمامی مسئولان زده شود .

TelegraminstagramSoroushFacebook

ThumbnailViewer